PREGNANCY & PILATES
PERIODIZATION PREGNANCY PILATES CERTIFICATION
 
EĞİTİMİN AMACI: Bu eğitim programında öncelikle bir bayanının hamilelik döneminin her aşamasındaki kotraendikasyonlar.Hamilelik dönemi boyunca vücuttaki degişimlere göre uyarlanacak farklı egzersiz yöntemler. Hamilelilk sonrasında kuvvet, esneklik ve rahatlığını koruması için gerekli olan tüm bilgi ve ekipmankullanımı.
 
EĞİTİMİN KAPSAMI: ESFA PLATESPREGNANCY Gebelik, kadının fiziksel, hormonal ve psikolojik açıdan birçok değişiklik yaşadığı uzun bir süreçtir. Gebelikte bazı hormonlar ve bebeğin ağırlığı, annenin kas ve iskelet sisteminde birtakım değişikliklere yol açar.
 
Annede bel ve sırt ağrıları, bağ dokusu gevşemeleri, eklemlerde yaralanmalar, özellikle el ve ayak bileklerinde oluşan ödem, karpal tünel ve tarsal tünel sendromuna neden olabilir. Hamilelik boyunca bebeğin ağırlığının rahime yaptığı bası ve yerçekiminin etkisiyle pelvis tabanında aşağıya çökmeler meydana gelir.Pelvik taban kaslarındaki bu sarkma anne adayına idrar kaçırma gibi yaşam kalitesini düşüren daha birçok sıkıntı yaşatabilir.Kısacası güçlü pelvik taban kasları, doğum sırasında ve sonrasında anne adayları için büyük önem taşır.Pilates Pregnancy eğitim programı bu kasları nasıl kuvvetlendireceginizi ve kullanacagınızı size detaylı bir şekilde ögretir. Sizin için uluslararsı eğitmenimiz Rosalisa LAPOMARDA tarafından özenle hazırlanan bu program sonrası hamilelik dönemi ve sonrası için yapmanız gerekenleri ögrenme imkanı bulacaksınız.
 
FAYDALARI
 
Doğum sırasında rahat ıkınarak rahat bir doğum gerçekleştirirler.
 
Doğum sırasında oluşan yırtıklar azalır.
 
Gebelikte ve sonrasında oluşan idrar kaçırma problemleri ortadan kalkar.
 
Doğum sonrası uterus çok daha kolay toparlanır.
 
Pilates,gebelikte görünen, hazımsızlık ve ödem gibi sorunların azalmasına yardımcı olur.
 
Yapılan egzersizler sayesinde uykuya daha çabuk dalar, gününü zinde ve motive şekilde geçirir.
 
Cinsel yaşamın doğum sonrası normale dönmesini kolaylaştırır.
 
Hormonların etkisiyle zayıflayan göğüs kaslarının kuvvetlenmesini sağlar.
 
EĞİTİM PROGRAMI : Süre : 3 Gün /
 
1.GÜN Hamilelik : anatomi ve vücutta hafta hafta meydana gelen fiziksel modifikasyo. Pelvik taban kasları; ne olduğu ve nasıl kullanıldığı, çalıştırıldığı, pratik egzersizlerle gösterilmesi

2.GÜN Hamile Pilatesi: bütün matwork egzersizlerinin modifiye edilerek;thereband, minik top, çember kullanılarak yapılması.
 
3.GÜN Hamile Pilatesi : reformer ve tower egzersizleri, yine farklı araçlarla modifiye edilerek.( Egzersiz ve masterclass) Doğumdan sonra uygulanacak program ( postnatal program)
 
HB Education ESFA pilates Pregnacy eğitimsonrası yazılı (test) ve uygulamalı sınavlar vardır. Sınavlardan başarılı olunduğu takdirde 50 saat öğretmen ,öğrenci pratik çizelgeleri ve eğitim sürecinde ,eğitim kitapcıgında yer alan egzersiz çalışma videosunu teslim edildikten sonra eğitmen sertifikasını teslim alır. Hakkımızda bölümünden tüm sistemler hakkında bilği alabilirsiniz.