Pilates & Postural Rehabilitasyon

ÜCRETSİZ DENEME DERSİ

Randevu Al

İnsanlar genellikle iskelet ve kas sistemi sorununun etkisi altında kalıyor. Omurganınve eklemlerin düzgün kullanılmadığı, vücut dengesinin bozuk olduğu: duruş bozuklukları, yanlış oturuş pozisyonlarında uzun süre kalınması ,eklem zorlanmaları ,yanlış egzersiz seçimi,yada bu pozisyonlarda sürekli olarak tekrarlanan hareketler sonucu  kaslarda gerilme, yorgunluk ve stres, ağrılı kas spazmlarına yol açıyor. Kişilerde  sırt, boyun ve eklem ağrıları şikâyetleri ortaya çıkıyor. Rehabilitasyon, vücudun kaybettiği yada eksik fonksiyonların yeniden kazandırılması olarak tanımlanabilir. HB Pilates &Personal Training stüdyo olarak ,Doktorunuzla koordineli olarak çalışılmaktadır.

Rehabilitasyonda, hastalık ya da yaralanma sonucu vücut işlevlerinden bir kısmını kaybetmiş olan kişinin, mevcut kapasitesini en iyi şekilde kullanarak, vücut işlevlerini en üst düzeyde yapabilir hale getirilmesi amaçlanır. Pilates& metodunu ve Postural egzersiz sistemin en önemli faktör rehabilite alandaki efektifliğidir. Pilates egzersizlerinde vücuttaki hangi kas grubunu çalıştırırsanız çalıştırın, önemli olan omurganın çevresindeki kasları o egzersiz esnasında eşit ve dengeli çalıştırmayı birinci kural olarak görmesidir. Yani tüm egzersizler omurga odaklıdır. Stüdyolarımızda özellikle omurga sağlığı ve eklem dejenerasyon’ların giderilmesine yönelik egzersizler üzerinde yoğunlaşılmaktadır.:sağlıklı bir omurgaya ve eklemlere sahip olmak için gerekli olan mobilizasyon, omurga ve eklem güçlenmesi üzerine önem verilmektedir.

-Sinir Septomları   -Disk Hasarları

-Bel ve Boyun Fıtığı  -Dejeneratif  Eklem Rahatsızlıkları

-Skolyoz,Kifoz,Lordoz -Menisküs,Bag Yaralanmaları

-Miyofasyal-Osteoporoz,Ankilozan Spondilit

-Priformis

-Spondilolizis  -SpondilplistezisOmurga Dejenerasyonları:

Omurga ve eklem mobilizasyon ve stabilizasyon çalışmalarıyla günlük yasam kalitenizi arttıracak ve daha konforlu bir gündelik yasam sürmenizi sağlayacak çalışmalarla HB Training  eğitmenleri olarak  daima hizmetinizdeyiz.

-Kas dengesizliklerini düzeltir

-Eklemer ROM’unu arttırır

-Kas hamlamalarını ve eklem stresini yok eder

-Sinir-Kas (nöromüsküler) hipertonitsesini azaltır

-Müskülotendinöz jöksiyon esnekliğini arttırır

-Kasın normal fonksiyonel uzunluğunu korur

Tüm çalışmalarımız doktorunuzun koyduğu teşhis sonrasında, onun direktif ve önerileri doğrultusunda koordineli olarak yapılmaktadır.