Personal Training

ÜCRETSİZ DENEME DERSİ

Randevu Al

Personal Training, profesyonel eğitmenler tarafından kişiye özel egzersiz programları hazırlanarak, antrenman süresince eğitmen ile bire bir uygulanmasıdır. HB  Personal trainer, kişilerin farklı ihtiyaç ve beklentilerini  karşılamak için egzersiz planı hazırlarken standart programlardan farklı olarak ;

– Üyenin sağlık durumu, fizyolojik durumu, spor geçmişi, yaşam tarzı, alışkanlıkları ve psikolojik durumu (sinirli, mutsuz, çabuk sıkılan vb.) dikkate alınarak, ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda egzersiz programı hazırlanır.

– Çalışmaların tüm detayları kişiye özel bir dosyada saklanır.

– Periyodik ölçümler ve testler yaparak gelişim takip edilir.

– Hedeflenen sonuca ulaşmanın anahtarı, kişilerin antrenman programlarına düzenli, disiplinli ve ayrıntılara dikkat ederek uygulamalarına bağlıdır.

“Personal  Training (PT ) dilimizde daha çok “özel ders” anlamında kullanılmaktadır. İçerik olarak bire bir eğitmen ile yapılan egzersiz çeşitlerinin tamamını kapsar. Profesyonel eğitmenler tarafından kişiye özel egzersiz programları hazırlanarak, antrenman süresince eğitmen ile bire bir uygulanmasıdır. Kişinin egzersizden beklentisi ve ulaşmak istediği hedeflere ve o anki fizyolojik-psikolojik durumuna göre planlanmış derslerdir. Kişisel antrenman anlamına gelen personal training son 20 yılda gelişmiş ülkelerdeki iş yoğunluğu, sağlıksız beslenme , hareketsizlikten oluşan hastalıklar, postür bozuklukları gibi oluşan rahatsızlıklara karşı önlem alabilmek için konusunda uzman Personal Trainer (Kişisel Antrenör) ile birebir çalışmaya ihtiyaç duyulmuştur. Bu durum Türkiye’de 2000’li yıllarda hızlı bir şekilde yayılmaya başlamış ve bu sistem günümüzde ihtiyacı olan kişilerin vazgeçilmez tercihi haline gelmiştir.

 

Zaman kaybı olmadan, kişinin eğitmenle özel olarak yapacağı antrenmanlarla, günlük programına ve beslenmesine en uygun egzersiz programının oluşturularak yüksek performansla en iyi neticeyi kişiye en kısa zamanda kazandırmaktır. Bunu yaparken sadece tek bir branşa sadık kalınmadan HB Personal Training eğitmeniniz fitness-cardio ağırlıklı bir programın yanında bazen size hiit antrenmanı yaptırırken bir başka gün Pilatesin yardımıyla daha derin kaslara yönelik bir program sunacak, bir diğer gelişinizde sizi zorlu  bir Postural Training beklerken bir diğerinde de hafif  bir stretch tone up ile yetinebileceksiniz.  Personal Training’in en önemli özelliklerinden biri de planlanması ve uygulanması zor olan fonksiyonel egzersizleri, doğru ve güvenli yapabilme olanağı sunmasıdır. Fonksiyonel egzersizler birçok kas grubunuzu aynı anda ve doğru çalıştırabilmenizi sağlar. Bu özellik, hedeflerinize ulaşmanızda en önemli silahlarınızdan biri olacaktır.
HB Personal Training ile;
 
  • Hatasız çalışma imkânı,
  • İstenilen forma daha kısa zamanda ulaşmak,
  • Olası sakatlık risklerinden olabildiğince uzaklaşmak,
  • Egzersiz motivasyonunu arttırmak,
  • Kişinin o günkü durumuna göre programın akışının değiştirilebilme imkânı,
  • Herhangi bir rahatsızlığı bulunan kişilerin fitness danışmanları ile birebir gözlem altında çalışma imkânı sayesinde iyileşme sürecinde hızlanma,
  • Beslenme programı ile egzersiz programının birbirini tamamlaması,
  • Hamilelik sonrası alınan kiloların ayarlanması,
  • Sakatlıkların iyileşme süreçlerinin hızlanması mümkündür ve iyi bir personal trainer size tüm bunları sağlar.