Haydar Budak
DIRECTOR OF EDUCATION
HB Pilates&Personal Training Studio Kurucusu
 
ESFA European Sports&Medical Fitness Academy Kurucusu ve Genel Direktörü
 
Master Trainer
 
Accademi Itailiana WellnessTürkiye Direktörü
 
1985 yılında modern dans eğitimi almaya başlayan Haydar BUDAK aynı zamanda Türkiye’nin Tek uluslaras sistemde tanınan ESFA European Sports&Medical Fitness Academy spor eğitim şirketini kurdu.Türkiye’de düzenlemiş olduğu spor festivalleri ve ğitim programları sayesinde fitness sektörüne birçok yenilikler kazandırdı.Uluslararası eğitimler düzenleyerek,birçok organizasyonda eğitmenlik yaptı.
 
Ülkemizde Düzenlediği spor organizasyonlar sayesinde Avrupada tanınan Bir kurum haline gelerek,32 seneye yaklaşan fitness tecrübesi içinde Türkiye’nin önde gelen kulüplerinde fitness, aerobik eğitmenliği ve Yöneticilik yaptı.
 
Son 11 yıldır Uluslararası sertifika programı düzenleyen Haydar BUDAK,Yaptığı eğitimler ve çalıştığı eğitmenler sayesinde yurtdışında tanınan bir kişi ve kurum haline gelmiştir.Türkiye’de ‘’Pilates Matwork,Pilates Reformer,Body Mind,Body Soul,Alegro,Group Instructor,Personal Trainer,HB Pilates Institute sertifika programları düzenleme marka tescil hakları 2008 yılından itibaren Haydar BUDAK’a aittir. Türkiye ESFA European Sports & Medical Fitness Academy ve Accademia Italiana Wellness Eğitim Direktörü ve Master Eğitmeni olarak eğitmenler yetiştirmektedir.
 
Özel derslerini sadece egzersiz olarak vermeyip, çeşitli omurga ve eklem rahatsızlıkları rehabilitasyonu, Hamileler, osteoporozlular konusunda da hem öğrencilerine, hem de eğitmenlerine bu konudaki gerekli donanımı sunmaktadır.
 
Şu anda kurucusu olduğu, HB Pilates & Personal Training Stüdio özlüce BURSA koordinatörlüğünü yapmakta ve aynı zamanda özel dersler vermektedir.